Obóz językowy w Niemczech

Obóz językowy w Hohensolms

85 km od Frankfurtu

Popraw swoje umiejętności językowe, mieszkając w średniowiecznym zamku z XIV wieku

Kurs języka niemieckiego odbywa się w prawdziwym średniowiecznym zamku na wzgórzu z widokiem na Lahn-Dill Highlands. Zamek położony jest między historycznymi miastami, takimi jak Giessen, Limburgia, Marburg i Wetzlar, a mała i bezpieczna wioska Hohensolms jest idealna dla młodzieży.

Na pewno poczujesz się jak prawdziwy rycerz lub prawdziwa dama podczas dnia w Hohensolms, ponieważ lekcje i większość naszych zajęć odbywa się w średniowiecznej sali i na dziedzińcu zamku. Ekscytujący program zajęć pozalekcyjnych: średniowieczne gry, poszukiwanie skarbów, ognisko i wiele innych!

Niemieccy uczniowie będą również obecni na kampusie. Będą uczestniczyć w kursie języka angielskiego i będą uczestniczyć w zaprogramowanych zajęciach popołudniowych i wieczornych.

W zamku znajdują się nowoczesne klasy i duży salon, gdzie można słuchać muzyki, korzystać z bezpłatnego Wi-Fi, relaksować się i poznawać przyjaciół. Łatwo dostępny barek ​​oferuje wodę, herbatę i owoce przez cały dzień. Szkoła oferuje szeroką gamę obiektów rekreacyjnych. Zagraj w tenisa stołowego lub wyrażaj swoją kreatywność, dołączając do jednego z naszych warsztatów. Na terenie kampusu znajdują się również obiekty sportowe do piłki nożnej, siatkówki plażowej i koszykówki.

INTENSYWNY KURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Lekcje odbywają się zwykle od poniedziałku do piątku między 09:00 a 12:30. Cztery poranne lekcje koncentrują się na głównych obszarach nauki języków: gramatyki i pracy językowej, czytaniu i słuchaniu, ćwiczeniach komunikacyjnych i praktyce mówienia. Celem jest dostarczenie słownictwa i gramatyki wymaganej do skutecznej komunikacji, a szczególną uwagę przywiązuje się do poprawy umiejętności mówienia i słuchania.

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Ekscytujący, nadzorowany program zajęć 7 dni w tygodniu: średniowieczne gry, poszukiwanie skarbów, łucznictwo i ogniska, basen, sporty drużynowe lub warsztaty kreatywności oraz pół-dniowe i całodniowe wycieczki.

Program:

• Spotkanie powitalne i pożegnalne
  • Zwiedzanie zamku z przewodnikiem
  • Sport (piłka nożna, koszykówka, tenis stołowy, siatkówka plażowa)
  • Średniowieczne gry
  • Warsztaty plastyczne i rzemieślnicze
  • Wieczór quizu, wieczór filmowy, wieczór gier, odgrywanie scenek w grupach, ognisko, grill
  • Półdniowa wycieczka do np.: Marburga, Limburgii, Giessen, Wetzlar, Schloss Braunfels lub Hessenpark Open-AirMuseum
  • Całodniowa wycieczka do np.; Moguncji, Frankfurtu, Koblencji lub Heidelbergu (jeśli zostaniesz dłużej niż tydzień)

ZAKWATEROWANIE – REZYDENCJA

Mieszkaj i utrzymuj kontakty towarzyskie z innymi kursantami z Niemiec i wielu różnych krajów na kampusie! Zatrzymasz się w prawdziwym średniowiecznym zamku w przestronnych wieloosobowych pokojach (6-8 łóżek). Opiekunowie również mieszkają w Rezydencji i są do Twojej dyspozycji, jeśli masz jakiekolwiek problemy lub pytania.

Będziesz miał pełne wyżywienie, które obejmuje śniadanie, ciepły lunch i kolację. Wszystkie posiłki serwowane są w jadalni na zamku. Opcje wegetariańskie oferowane są codziennie. Na życzenie dostępne są wegańskie, bezglutenowe i bez laktozowe potrawy (za dod. opłatą).

Na terenie kampusu znajduje się pralnia (bezpłatna usługa prania dla osób przebywających dłużej niż tydzień), możliwe jest bezpieczne przechowywanie kosztowności dostępne w biurze IP. Pościel jest zapewniona, ale kursanci muszą przywieść ręczniki.

OPIEKA

Będziesz częścią grupy TTT (Time to Talk) do 25 uczniów. W porze spotkań TTT mówisz swojemu opiekunowi, co chcesz zrobić po południu, a przełożony umieści Cię na odpowiedniej liście rejestracyjnej.

TRANSFER LOTNISKOWY

Transfer z / na lotnisko we Frankfurcie do Hohensolms.
Przylot (niedziela) na lotnisko we Frankfurcie między 10:00 a 16:30, a usługa Meet & Greet będzie na Ciebie czekać na terminalu i zabierze Cię do autokaru jadącego do Zamku. Nasz autobus odjedzie z lotniska we Frankfurcie lub pobliskiej stacji odbioru około 18:00. Po niecałych 2 godzinach zostaniesz dojedziesz do Hohensolm.

Wylot (sobota) – przyjazd na lotnisko we Frankfurcie około godz. 11:00 – prosimy więc o rezerwację lotu po 13:00. Pracownik pomoże ci na terminalu i w odprawie.

CENY 2020
Cena obejmuje: kurs językowy, zakwaterowanie z wyżywieniem, pakiet zajęć pozalekcyjnych, wycieczki i wejściówki, całodobową opiekę i transfer z i na lotnisko we Frankfurcie.

1 tydzień – 841 € + bilet lotniczy
2 tygodnie – 1587 € + bilet lotniczy