Kurs językowy w Hiszpanii

Barcelona

Szkoła znajduje się w dzielnicy Eixample, bardzo dobrze skomunikowanej bo zaledwie jedną przecznicę od najbliższego przystanku metra, w odległości spaceru od Sagrady Familii i jedną przecznicę od słynnej La Pedrera.

Udogodnienia

 • Szkoła mieści się na drugim piętrze budynku, odremontowanego w 2017 roku. Dostęp dla wózków inwalidzkich
 • Ponad 400 m2 powierzchni
 • 9 w pełni wyposażonych, jasnych sal lekcyjnych
 • Centralne ogrzewanie i klimatyzacja
 • Wi-Fi
 • Przekąski oraz gorące i zimne napoje dostępne w szkole

W każdą niedzielę lub poniedziałek szkoła organizuje zajęcia dla nowych kursantów. Spotkania  zostały zaprojektowane, aby pomóc nowo przybyłym spotkać się i trochę odkryć miasto przed formalnym rozpoczęciem zajęć w poniedziałek. Zaproszeni są również kursanci już przybywający w szkole.

 

Pierwszy Dzień W Szkole

 • Kursanci powinni przybyć do szkoły o 8 rano pierwszego dnia zajęć, aby napisać test, dzięki któremu zostaną dopasowani do odpowiedniej grupy.
 • Wszyscy uczniowie otrzymują pakiet powitalny pierwszego dnia w szkole, który obejmuje: mapa, listę aktywności przewidzianych w danym tygodniu, folder, notatnik, długopis oraz torbę ekologiczną do przechowywania materiałów rozdawanych podczas zajęć.
 • Pierwszego dnia personel szkoły zapewni wszystkim nowym kursantom krótka orientacja obejmująca informacje o lekcjach hiszpańskiego, zajęciach pozalekcyjnych, wycieczkiach i ogólnie o Barcelonie. Ta orientacja to także świetny sposób na spotkanie nowych osób z innych grup.

 

Zajęcia Pozalekcyjne:

W każdym tygodniu organizowane są dodatkowe bezpłatne zajęcia, które podzielone są na 4 kategorie: akademickie, kulturowe i rekreacyjne, towarzyskie i powitalne:

 • Powitanie – w każdą niedzielę lub poniedziałek szkoła będzie się organizować zajęcia dla nowych i obecnych kursantów np.: powitalne tapas, drinki lub obiad, pub quiz.
 • Akademickie – uzupełniające zajęcia językowe
 • Kulturowe i rekreacyjne – zabawa podczas nauki o Hiszpanii, zajęcia taneczne lub inne sportowe, kulinarne, wspólne oglądanie filmów
 • Społeczne – działania zachęcające uczniów do spotykania się poza godzinami lekcyjnymi, np.: wspólne wyjścia na miasto, zwiedzanie znanych miejsc w Barcelonie, kręgle lub kino

 

Wycieczki

Hiszpania jest zróżnicowanym krajem i ma wiele unikalnych kulturowo i przyrodniczo miejsc, które warto zwiedzić. W weekend, najczęściej sobotę, szkoła organizuje dla chętnych wycieczki jednodniowe poza miasto.

 • Wycieczki m.in. do: Cava, Girony, Montserrat i Sitges
 • Zapisy i płatność na miejscu, w recepcji szkolnej
 • Ceny za wycieczki wahają się od około 50 € do 300 € i obejmują pełny transport i bilety wstępu, nocleg (jeśli jest to wyjazd dwu dniowy)

Przykładowe Wycieczki

Cava Freixenet

Podczas wizyty w Cava, kilka kilometrów od Barcelony można zanurzyć się w tradycji przygotowywania wina, opowieści o historii Hiszpanii i oglądać górzyste krajobrazy. Uczestnicy zwiedzą winnice dowiadując się o przemyśle winiarskim i regionie.

Girona

W Gironie, ok. 100 km na północ od Barcelony, można podziwiać średniowieczna architekturę: gotyckie katedry i bardzo bogatą historię. Rzeka Oñar jest idealnym miejscem na spacery gdzie wzdłuż brzegu są malownicze kolorowe budynki.

Montserrat

Jadąc pociągiem z Plaza España, można z łatwością spędzić dzień w Montserrat. Pośród pięknego łańcucha górskiego, gdzie można spacerować i cieszyć się panoramicznym widokiem gór, doliny, unikalnych formacji skalnych i niezwykłego terenu jest Świątynia w skale oraz piękne stacje z pamiątkami ludzi z całego świata.

Sitges

Spokojne nadmorskie miasteczko Sitges jest idealnym miejscem na spędzenie dnia, spacerów brzegiem morza gdzie można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na morze oraz zjedzenie pysznych lokalnych smakołyków.

 

KURSY JĘZYKOWE

Kurs Standardowy 20 lekcji tygodniowo
Zajęcia mogą być prowadzone rano lub popołudniu, w godzinach: 9:30 – 13:20 lub 14:30 – 18:20

Kurs Pół Intensywny 25 lekcji tygodniowo
Kurs Standardowy 20 lekcji grupowych poszerzony o 5 lekcji indywidualnych. Zajęcia grupowe prowadzone są od 9:30 – 13:20, a po przerwie na obiad są zajęcia indywidulane, w godzinach 14:30 – 15:20

Kurs Intensywny 30 lekcji tygodniowo
Kurs Standardowy 20 lekcji poszerzony o 2 lekcje grupowe dziennie, obejmujące zajęcia konwersacji. Zajęcia prowadzone są w godzinach: 9:30 – 16:20 lub 11:30 – 18:20

 DELE, SIELE
Pakiet 10 zajęć indywidualnych – może być połączony z Kursem Standardowym 20 lekcji.
Zajęcia wprowadzają różnorodne ćwiczenia rozwijające podstawowe umiejętności wymagane na egzaminie (pisanie, czytanie, rozmowa i słuchanie. Szeroka gama tekstów, książek i innych materiałów hiszpańskich jest wykorzystywana do ćwiczenia na wszystkich form języka hiszpańskiego wymaganych na egzaminie.

Hiszpański dla Biznesu
Hiszpański w biznesie to połączenie Kursu Standardowego 20 i 5 lekcje indywidualnych w ciągu tygodnia. Ten kurs jest dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności językowe związane ze środowiskiem zawodowym. Tematy obejmują słownictwo branżowe (finanse, inżynieria itp.), pisanie CV i rozmowy kwalifikacyjne, profesjonalne e-maile, komunikacja pisemna oraz prezentacje.

Hiszpański dla Medycyny
Jest to połączenie Kursu Standardowego 20 i 5 lekcje indywidualnych w ciągu tygodnia. Ten kurs jest skierowany do osób ze świata medycyny (lekarze, pielęgniarki itp.), które chcą się nauczyć słownictwa i poszerzyć swoje umiejętności komunikacyjne w miejscu pracy. Tematy obejmują słownictwo medyczne, badanie lekarskie, badania medyczne i różne sytuacje zawodowe.

Hiszpański dla Nauczycieli – Odpowiedni dla Erasmus +
Hiszpański dla nauczycieli to kurs dla nauczycieli którzy chcą poprawić swoje umiejętności językowe lub merytoryczne. Kurs składa się z zaawansowanych lekcji gramatyki, lekcje metodologii pozwalające poznać nowe teorie i praktyki związane z nauczaniem hiszpańskiego jako języka obcego.

 

ZAKWATEROWANIE

Przyjazd w Niedzielę po godz. 12:00 i wyjazd w Sobotę do godziny 12:00.

Rodzina Goszcząca
Zakwaterowanie u rodziny daje kursantom możliwość doświadczenia codziennego życia i zwyczajów hiszpańskiego domu. Zakwaterowanie u rodziny jest najlepszą opcją dla tych, którzy chcą ćwiczyć swój hiszpański z nativami, ponieważ będą jeść dwa codzienne posiłki z gospodarzami które są okazją do rozmowy.

Pokój 1- osobowy. Dla osób podróżujących razem, możliwy pokój 2-os.
Wyżywienie: śniadanie i kolacja każdego dnia.
Standard: współdzielona łazienka, ręczniki i pościel zapewnione i wymieniane raz na tydzień, dostęp do pralki, WiFi.

Współdzielone Mieszkanie
Pokój 1-os. we współdzielonym mieszkaniu z innymi kursantami. Wyżywienie we własnym zakresie.
Współdzielone są: łazienka i kuchnia.
Zapewnione: Wifi, pościel i ręcznik, pralka, dostęp do wyposażonej kuchni.

Współdzielone mieszkanie u hiszpańskiego właściciela
Mieszkanie dzielone z gospodarzem to świetny sposób na kontakt z native speakerem i samodzielne mieszkanie. Pokój 1-os. lub 2-os. dla podróżujących wspólnie.
Wyżywienie we własnym zakresie.
Zapewnione: Wifi, pościel i ręcznik, pralka, dostęp do wyposażonej kuchni.

 

CENNIK 2020:
Przykład 2 tygodniowego kursu:
Standardowy kurs 20 godz./tyg. + pokój 1-os. w mieszkaniu + wpisowe = 825 €

 • Wpisowe – 50 €
 • Książa – 25 € (zwrotny depozyt)

Kursy Językowe – cena za tygodniowy kurs:

 • Standardowy 20 lekcji – 185 €
 • Pół Intensywny 25 lekcji – 355 €
 • Intensywny 30 lekcji – 255 €
 • DELE/ SIELE – 320 €
 • Biznesowy/ Medyczny – 355 €
 • Dla Nauczycieli – 355 €

Zakwaterowanie – cena za tydzień zakwaterowania:

 • Rodzina goszcząca, pokój 1-os., dwa posiłki– 250 €
 • Współdzielone mieszkanie, pokój 1-os. – 225 €
 • Współdzielone mieszkanie u hiszpańskiego właściciela, pokój 1-os. – 190 €

Kontakt:
Poniedziałek – Piątek: 10:00 – 17:30
22 754 0000
530 108 101