• Fundacja prowadzi na zamówienie szkolenia w zakresie realizacji i zarządzania projektami, w tym m.in. projektami realizowanymi w ramach programu Erasmus Plus, takimi jak np.:

– KA1 Edukacja Szkolna, których celem jest podnoszenie kompetencji zawodowych edukatorów,
– KA1 Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, których celem jest podnoszenie efektywności kształcenia zawodowego poprzez wspieranie mobilności edukacyjnej uczniów i absolwentów oraz nauczycieli praktycznej nauki zawodu,
– KA2 Partnerstwa Strategiczne, stwarzające instytucjom edukacyjnym możliwość rozwoju w wyniku podjęcia międzynarodowej współpracy,
–  inne projekty.

  • Fundacja, dzięki swojej szerokiej i ugruntowanej współpracy z najlepszymi organizatorami szkoleń dla nauczycieli oraz z organizatorami praktyk zawodowych niemal we wszystkich krajach Unii Europejskiej, organizuje mobilności nauczycieli szkól wszystkich szczebli oraz mobilności uczniów i absolwentów szkól zawodowych.

 

  • W 2020 r. Fundacja planuje ubiegać się o grant Erasmus + KA2 Partnerstwa Strategiczne jako organizacja partnerska w ramach międzynarodowego konsorcjum. Planowany Projekt dotyczy innowacji w zakresie podniesienia jakości i efektywności kształcenia zawodowego oraz lepszego dostosowania szkolnictwa zawodowego do potrzeb rynku pracy i wymagań pracodawców.

Przykład zorganizowanego na zamówienie szkolenia dla nauczycieli szkoły specjalnej

York, Wielka Brytania

Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc w zorganizowaniu szkolenia dotyczącego Spektrum Autyzmu i rozwijania umiejętności  językowych w Szkole w York, w Wielkiej Brytanii.
Kurs był profesjonalnie przygotowany i niezwykle interesujący. Atmosfera w szkole wyjątkowo przyjazna i mobilizująca.

Bardzo ciekawa była również wizyta w szkole integracyjnej – wiele zaobserwowanych pomysłów, już wykorzystujemy w naszej działalności. Nawiązaliśmy też kontakt ze szkołą specjalną w Yorku.

Bogaty program integracyjny pozwolił nam poznać interesujących ludzi i wymienić się doświadczeniami. Popołudniowe i weekendowe zajęcia poszerzyły naszą wiedzę o historii Yorku i hrabstwa Yorkshire, wzbogaciły nas o doznania związane ze sferą kulinarną, sztuką, architekturą, muzyką i znajomością codziennego życia Brytyjczyków.

Naładowani pomysłami i energią pragniemy opracować rozmaite innowacje pedagogiczne i wprowadzić je w naszej szkole.

Szczerze polecamy szkołę w Yorku i dziękujemy za profesjonalną i ciepłą pieczę nad naszym projektem.

Uczestnicy kursu z Zespołu Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu.

Przykład zorganizowanego na zamówienie wyjazdu na praktyki zawodowe uczniów:

 

Chciałam wam opowiedzieć swoją przygodę w Irlandii.
Od razu jak przyleciałam przywitała mnie moja rodzinka u której mieszkam. Cudowni ludzie. Zabrali mnie na wycieczkę po Cork żebym zobaczyła gdzie co jest i sama dojeżdżała na praktyki. Po pokazaniu miasta zabrali mnie do domu.
Następnego dnia jechałam na praktyki. Poznałam moja szefowa która okazał się być bardzo miła i pomocna. Wytłumaczyła mi wszystko pokazała co i jak mam robić.
Na początku z moim angielskim było średnio rozumiałam ale nie umiałam odpowiadać ale po tygodniu już śmiało wszystko mówiłam.
Mogłam robić różne rzeczy: byłam dopuszczana do klientek żeby je uczesać oraz farbować, poznałam różne techniki farbowania oraz strzyżenia które mogłam tu wypróbować.
Najbardziej się obawiałam mojego języka ale on okazał się najmniejszym problemem.
Mieliśmy również zorganizowane wycieczki które były bardzo dużym przeżyciem.  

Cały ten wyjazd nauczył mnie samodzielności oraz radzenia sobie z emocjami, co również zainspirowało mnie żeby moc w przyszłości tu powrócić!
A i jeszcze dodam ze nasze opiekunki które z nami tu pojechały są przecudowne dbały o nas jak o własne dzieci. Sprawdzały czy u nas wszystko w porządku dzwoniły i były na każde nasze zawołanie, tłumaczyły ze mamy się niczego nie bać i razem damy radę!

Z całego serca polecam! 
Martyna