Szkoła średnia w Irlandii dla młodzieży w wieku 12 – 18 lat

Szkoła w Irlandii

Dlaczego warto wybrać Irlandię?

 

 • Uczniowie otrzymują wysokiej jakości edukację w konkurencyjnej cenie, w bardzo przyjaznym i bezpiecznym środowisku.
 • Irlandzki Certyfikat ukończenia szkoły, odpowiadający brytyjskiemu poziomowi A, jest uznawanym międzynarodowym certyfikatem na uniwersytetach na całym świecie.
 • W ostatnich latach rząd irlandzki zainwestował w umiędzynarodowienie systemu edukacji i Irlandii przez co stał się coraz bardziej popularnym miejscem dla zagranicznych studentów.
 • Koszt edukacji w Irlandii jest stosunkowo niski w porównaniu z innymi anglojęzycznymi krajami.

Co zawiera nasz program?

Nasz program to przede wszystkim usługa pomocy w aplikowaniu dokumentów i opieki podczas pobytu w Irlandii.

Przed podjęciem decyzji o wyborze szkoły, pomagamy kandydatom określić potrzeby i zainteresowania oraz przedstawiamy wybrane szkoły.

Po podjęciu decyzji, obsługujemy cały proces składania wniosków, współpracy ze szkołami w Państwa imieniu.

 

Po przybyciu do Irlandii zapewniamy opiekę, bieżące wsparcie i doradztwo przez cały czas pobytu w szkole:

– Umieszczenie w wybranej szkole
– Dzień orientacyjny w dniu przyjazdu
– Zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem (rodzina goszcząca lub szkoła z internatem)
– Mundurek szkolny (szkoły państwowe) *
– Książki (szkoły państwowe) *
– Opieka przez dedykowany zespół koordynatorów. Każdy uczeń ma przypisanego jednego koordynatora, z którym będzie w kontakcie telefonicznym lub przez whatsapp.
– Comiesięczne wizyty koordynatora u ucznia + pisemnym raport do rodziców
– Ciągły kontakt z rodziną goszczącą / szkoła z internatem
– Telefon alarmowy 24 godziny / 7 dni w tygodniu
– Transfer z i na lotnisko w Dublinie ( przylot do szkoły i wylot po zakończeniu roku)
– Cykliczne spotkania, wycieczki i imprezy tematyczne z innymi międzynarodowymi uczniami w naszym programie
– Bezpłatny pakiet SIM
– Prowadzenie konta bankowego potrzebnego na opłaty szkole: książki, wycieczki, wyjścia do teatru itp.

* Mundury i książki dla szkół państwowych o wartości maksymalnie 200 €.

Jak wygląda system edukacji w Irlandii?

Polski odpowiednik gimnazjum i liceum – 6 lat podzielone na 2 cykle nauki: Junior i Senior, a między nimi można odbyć dodatkowy Rok Przejściowy (Transition Year) podczas którego młodzież uczy się samodzielnego i odpowiedzialnego życia, nauki pracy w grupie, prac projektowych oraz rozmów kwalifikacyjnych.

kursy językowe dla dorosłych za granicą

CYKL JUNIOR – rok 1, 2 i 3, wiek 12 – 15 lat

Uczniowie rozpoczynają pierwszy rok szkoły średniej w wieku 12 lat, mając ukończone 8 lat szkoły podstawowej.

Uczniowie mogą wybrać do 9 przedmiotów – zagraniczni studenci mają dwa podstawowe przedmioty: Angielski i matematykę oraz kilka fakultatywnych zajęć obejmujących: naukę i technologię, języki, sztukę, muzykę, a także kilka tradycyjnych przedmiotów, takich jak historia i geografia.

W trzecim roku odbywa się egzamin państwowy „Junior Certificate”.

kursy językowe dla dorosłych za granicą

ROK PRZEJŚCIOWY – 4 rok, wiek 15-16 lat

Rok przejściowy stanowi przerwę między cyklem juniorskim a cyklem senior. W każdej szkole program zajęć jest różny, ale zwykle jest kładziony mniejszy nacisk na naukę z książek, natomiast duży nacisk kładziony jest na naukę pracy w grupie, procę projektową, naukę samo nauki i dyscypliny, rozwoju i pewności siebie. Program zapewnia nowe możliwości rozwoju języka angielskiego ale co najważniejsze, umiejętności życiowe i pozwala na rozwój osobisty bez presji przygotowania do egzaminu na koniec roku.

W ciągu roku organizowanych jest dużo wyjść kulturowych, wycieczek z coachami, projektów charytatywnych, wycieczek oraz nauka przygotowania do rynku pracy.

Młodzież wybiera od 5 do 8 przedmiotów oraz dodatkowe zajęcia sportowe, muzyczne czy artystyczne – w sumie może być do 12 przedmiotów.

Program zawiera także odbycie stażu – by mieć doświadczenie pracy.

kursy językowe dla dorosłych za granicą

CYKL SENIOR – Rok 5 i 6, wiek 16-18 lat

Dwa lata nauki kończą się Egzaminem, który jest niezbędny do ukończenia szkoły średniej i wejścia na uniwersytet – młodzież zwykle zdaje egzamin w wieku siedemnastu lub osiemnastu lat. Świadectwo ukończenia jest uznawane przez instytucje akademickie na całym świecie.

Zagraniczni uczniowie mają co najmniej sześć przedmiotów, w tym dwa podstawowe przedmioty: język angielski i matematyka. Następnie mogą wybrać inne przedmioty z szerokiego zakresu: nauka i technologia, języki, sztuka, muzyka, historia, biologia, chemia, geografia, informatyka oraz ekonomia, zarządzanie finansami, biznes. Do wyboru jest także wiele sportów, klubów naukowych lub zajęć muzycznych.

Rodzaje szkół w Irlandii?

Szkoły państwowe

Szkoły państwowe w Irlandii mogą przyjmować zagranicznych studentów z UE i EOG. Są one zwykle nazywane Community Colleges i wszystkie są koedukacyjne.

Szkoły prywatne

Szkoły prywatne mogą przyjmować studentów z całego świata, w tym spoza UE i spoza EOG Państw członkowskich.

Nasze partnerskie szkoły prywatne są koedukacyjne oraz męskie i damskie. Szkoły te otrzymują pewne środki od rządu irlandzkiego, ale również pobierają opłaty za czesne. Niektóre z tych szkół oferują zakwaterowanie na kampusach.

Zakwaterowanie podczas roku szkolnego w Irlandii?

 

Rodzina goszcząca

Zakwaterowanie u rodziny goszczącej pozwala uczniowi doświadczyć irlandzkiego życia rodzinnego, kuchni i kultury. Rodzina goszcząca może być tradycyjną rodziną (z matką, ojcem i dziećmi) lub samotną matkę z dziećmi lub bez.

Pokój jednoosobowy jest gwarantowany, a wszystkie posiłki są w cenie: śniadanie, pakowany na wynos lunch oraz obiad w domu.

Rodzina goszcząca może przyjąć do 3 osób z różnych krajów, każdy w oddzielnym zakwaterowaniu. Wszystkie rodziny podlegają standardom określonym przez Irlandzki Departament Edukacji i Nauki w zakresie hostingu międzynarodowych studentów. Wytyczne te można znaleźć na stronie ww.acels.ie.

Uczniowie wracają do domu podczas świąt Bożego Narodzenia. W innych okresach wakacyjnych uczeń może albo wrócić do domu, albo zostać z rodziną goszczącą. We wszystkich przypadkach pokój będzie wynajęty tylko dla ucznia i zachowany do końca roku szkolnego.

 

Internat

Zazwyczaj jest to zakwaterowanie w akademiku z około 2 – 6 innymi uczniami w pokoju.

Wszystkie posiłki są zapewnione. Niektóre szkoły zapewniają tylko częściowe wyżywienie (4 lub 5 nocy w tygodniu). W takim przypadku 2 lub 3 noce w tygodniu są spędzane są z lokalną rodziną goszczącą.

Kampusy są zazwyczaj bardzo dobrze wyposażone w zaplecze sportowo rekreacyjne, mają własne boiska i baseny, na miejscu jest także kuchnia ze stołówką z bufetem, jest opieka medyczna oraz całe zaplecze edukacyjne: sale lekcyjne, pracownie chemiczne i fizyczne, pracownie artystyczne.

Co odbywa się podczas roku szkolnego w Irlandii?

Uczniowie mają dużo możliwość zaangażowania się w różne ciekawe i rozwojowe projekty prowadzone przez szkołę oraz programy rekreacyjne, takie jak: kluby sportowe, kluby debaty, kluby naukowe, muzykę, teatr, musicale, wycieczki, a także wycieczki za granicę.

Dla uczniów będących w szkole w Dublinie, jest możliwość uczęszczania na zajęcia z języka angielskiego, raz w tygodniu. Zajęcia mają na celu podniesienie umiejętności językowych używanych w szkole, są bardzo praktyczne i dają duże możliwości poprawy języka na każdym poziomie.

Jest także możliwość uczęszczania na zajęcia przygotowujące do egzaminu FCE lub CAE, który większość uczniów zdaje bez problemu po pierwszym roku nauki.

Jak wygląda proces rekrutacji do szkoły w Irlandii?

Krok 1. Rodzic wysyła zapytanie e-mail do naszego biura z krótkim profilem ucznia, w tym jego imię i nazwisko, wiek, datę urodzenia, zainteresowania (hobby, sport i tematy, które lubi) i rodzaj szkoły, którą uczeń preferuje: państwowa, prywatna, rodzaj zakwaterowania, miasto lub obrzeża.

Krok 2. Na podstawie tych informacji zaproponujemy 2-3 odpowiednie szkoły. Uczniowie mogą następnie zapoznać się z profilami szkół.

Krok 3. Gdy rodzic i uczeń będą zadowoleni z tych opcji, przeprowadzamy pełną aplikację, co obejmie:

 • Wypełniony formularz rejestracyjny
  • 2 zdjęcia paszportowe
  • Kopia paszportu ucznia
  • Ostatnie raporty szkolne (2 lata) – przetłumaczone na język angielski

Potwierdzenie i płatność za szkołę w Irlandii?

Potwierdzenie miejsca

Miejsca będą w 100% potwierdzone po świętach wielkanocnych – dlatego też, jeśli uczeń złożył wniosek o rozpoczęcie w semestrze 1, miejsce będzie 100% potwierdzone w tygodniach po przerwie wielkanocnej, około 8-12 tygodni przed przyjazdem do szkoły. Jeśli wniosek zostanie otrzymany po Wielkanocy, miejsca zostaną potwierdzone najszybciej jak to możliwe, ale proces ten może potrwać 3-4 tygodnie.

Płatności

Po potwierdzeniu miejsca wyślemy fakturę za pełny program – musi być opłacona w całości z góry i co najmniej 4 tygodnie przed przyjazdem. Niektóre szkoły prywatne będą wymagać wpłaty depozytu, zanim miejsce będzie mogło być potwierdzone.

Potwierdzenie i dokumenty przybycia

Po uiszczeniu pełnej opłaty, wysyłamy do Państwa dokumenty końcowe 4 tygodnie przed przyjazdem ucznia. Obejmują one szczegóły dotyczące rodziny goszczącej i transferu lotniskowego oraz koordynatora przypisanego do ucznia.

13 + 11 =

Dane adresowe

Tel. stacjonarny

22 754 00 00

Tel. obozy młodzieżowe

+48 530 108 101

Tel. VET Erasmus Plus

+48 668 599 537

Znajdź nas w internecie!