Obóz językowy w Irlandii

Dublin – Angielski w akcji

 

Wiek: 12 – 17 lat
Daty: 22.06 – 15.08.2020

Letni obóz „English in Action” to zabawny i ekscytujący sposób na naukę języka angielskiego dla nastolatków. Zlokalizowany w centrum miasta, program obejmuje 20 godzin zajęć tygodniowo i ponad 25 godzin zajęć pozalekcyjnych i kulturalnych. Zajęcia łączą ogólne lekcje angielskiego z projektami anglojęzycznymi, mające na celu budowanie pewności siebie w używaniu języka angielskiego w codziennych sytuacjach. Zakwaterowanie jest u rodzin goszczących, które znajdują się 35 minut od centrum miasta, z bezpośrednim dostępem komunikacją miejską.

Program zajęć łączy sportowe, kulturalne i wciągające zajęcia, które mają na celu rzucić wyzwanie i zainspirować uczniów do nauki języka angielskiego. Z zajęciami każdego popołudnia, dwoma wieczorami w tygodniu i jedną całodniową wycieczką w weekend, jest to program, którego młodzież nie zapomni i będzie silnym impulsem do kontynuowania nauki języka po powrocie do domu.

Szkoła językowa

Obóz językowy prowadzony jest na terenie Belvedere College, prestiżowego i historycznego prywatnego liceum w centrum Dublina. Szkoła oferuje doskonałe udogodnienia, w tym:

 • Jasne klasy z interaktywnymi tablicami
 • Stołówka i dziedziniec na relaksujące przerwy
 • Odkryty bezpieczny dziedziniec
 • Kryty basen z podgrzewaną wodą
 • Wszystkie boiska sportowe na świeżym powietrzu
 • Hala gimnastyczna
 • Kawiarnia

 

Kurs językowy

Program składa się z 20 godzin zajęć grupowych tygodniowo, zaprojektowanych w celu zachęcenia młodzieży do interakcji w praktycznym środowisku językowym. Lekcje są bardzo angażujące, prowadzone w klasie np. odgrywanie ról, jak i poza nią, jest to wspaniała okazją, by nawiązać kontakt z rodowitymi Irlandczykami poprzez ankiety uliczne, wywiady i krótkie wyprawy na ryneczki lokalne.

Wysoko wykwalifikowani i doświadczeni nauczyciele zostali starannie wybrani ze względu na dynamiczne i energiczne podejście do nauczania, gwarantujące satysfakcjonujące doświadczenie dla uczniów.

 

Kurs językowy obejmuje 2-3 specjalne tematy przewodnie tygodniowo, np.:

 • Zbrodnia i kara
 • Muzyka, filmy i sztuka
 • Pop Kultura i media społecznościowe
 • Kultura irlandzka
 • Historia i folklor
 • Przygodowa wycieczka
 • Zakupy
 • Pieniądze i reklama
 • Zdrowie, medycyna i nauka

Godziny zajęć

Poniedziałek – Piątek

Sobota lub Niedziela

09:00 – 11:00

Zajęcia językowe

Całodniowa wycieczka np.;

– Zamek i miasto Kilkenny

– Farma Causey

– Miasto Galway

– Belfast

– Miasto Bray i Glendalough

11:00 – 11:30

Przerwa

11:30 – 13:30

Zajęcia językowe

13:30 – 14:15

Lunch

14:15 – 16:45

Zajęcia pozalekcyjne

19:30 – 21:30

Zajęcia wieczorne ( środa i piątek)

 

Celem kursu językowego jest rozwijanie indywidualnego myślenia, budowanie pewności siebie i tworzenie szans na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Program obejmuje: poprawianie umiejętności mówienia i słuchania z naciskiem na płynność i spójność, rozwijanie umiejętności robienia notatek, wykorzystanie ciekawych narzędzi do ćwiczenia języka w realistycznych sytuacjach.

Umiejętności mówienia, słuchania i słownictwo

Uczniowie rozwijają te umiejętności poprzez odgrywanie scenek, debaty, dyskusje, prezentacje, interaktywne zabawy, piosenki i wiersze, gry słowne, podcasty i rozmowy TED, ankiety. Nauczyciele są skrupulatni w monitorowaniu i sprawdzaniu płynności i spójności.

Czytanie, pisanie i umiejętności gramatyczne

Uczniowie doskonalą te umiejętności poprzez wykorzystanie materiałów „na czasie”, takich jak: gazety, czasopisma, mapy lokalne i międzynarodowe, internetowe blogi i artykuły, komiksy, plakaty, interaktywne ćwiczenia online, pisanie historii i scenariuszy, symulacje mediów społecznościowych itp. Uczniowie są zachęcani do konsolidowania i wzmacniania słownictwa i umiejętności komunikacyjnych poprzez ukierunkowane zadania wyznaczone przez nauczycieli.

 

Specjalne projekty zabierają również uczniów poza klasę – są oni zachęcani do przedstawiania swoich  projektów reszcie grupy w formie żywej prezentacji, debaty itp. Zachęcani są do korzystania z interaktywnych tablic i komputerów w celu zilustrowania prezentacji. Uczniowie mają możliwość zadawania pytań na temat prezentacji, a pod koniec lekcji odbywa się głosowanie w celu ustalenia, które projekty były najbardziej wciągające, informacyjne i edukacyjne.

Poniżej znajdują się opisowe przykłady angażujących projektów językowych, w których uczniowie będą uczestniczyć:

Wizyta biura turystycznego

W małych grupach uczniowie wybierają miejsce w Irlandii, które chcieliby odwiedzić i przygotowują pytania dotyczące tej wycieczki. Mając to na uwadze, uczniowie odwiedzą pobliskie biuro turystyczne, przeprowadzą wywiady z lokalnymi przewodnikami i personelem, oraz zbiorą ulotki informacyjne o tym miejscu, zapiszą uzyskane informacje do późniejszego wykorzystania w klasie – zadania wyznaczonego przez nauczyciela.

Wycieczka do Ogrodu Pamięci

Podczas zajęć uczniowie poznają różne irlandzkie historie folklorystyczne, w tym “The Children of Lir “. Zachęceni do rozwijania swojej wyobraźni przez  wybranie postaci i utworzenie dialogów w wybranej przez nich opowieść. Odwiedzają Ogród Pamięci i odegrają sceny z ich opowieści lub odtworzą scenę z opowieści The Children of Lir “.

Wystawy artystyczne

 

Uczniowie zaczynają od lekcji w klasie poświęconej kulturze Dublina,

sztuki irlandzkiej i międzynarodowej. Następnie odbędą wizytę w słynnej galerii Hugh Lane, w którym interaktywne zadania zaangażują młodzież do interakcji.

Ankiety uliczne

 

W parach uczniowie opracowują listę pytań do ankiety na temat wybrany przez nich, np.: sport, muzyka, bieżące wydarzenia itp.

Wywiady

 

Uczniowie przygotowują listę pytań ankietowych w klasie, na konkretny

temat np.: sport, muzyka, bieżące wydarzenia, itp. Następnie młodzież odwiedza inne klasy w swoich parach, aby przeprowadzić wywiad radiowy z innymi międzynarodowymi uczniami, nauczycielami i pracownikami szkoły.

Wizyta na historycznym rynku

Uczniowie przygotowują słownictwo i pytania związane z jedzeniem i zakupami. Ćwiczą odgrywanie ról ze sobą w klasie, są monitorowani pod kątem błędów i spójności wypowiedzi, przygotowując ich do konwersacji na rynku. Następnie udają się w małych, nadzorowanych grupach na rynek w pobliżu szkoły, obszar rozsławiony przez Molly Malone.

 

Zakwaterowanie

Szkoła językowa współpracuje z przyjaznymi rodzinami goszczącymi, które mają bardzo duże doświadczenie w przyjmowaniu międzynarodowych uczniów. 
35-minutowa podróż do centrum miasta i szkoły. 
Pokoje współdzielone z uczniami w tym samym wieku i płci
Pełne wyżywienie; śniadanie, suchy prowiant i gorący obiad

 

Zajęcia wieczorne

W każdą środę i piątek uczniowie biorą udział w wieczornych wydarzeniach. Wieczorne imprezy odbywają się w centrum miasta, blisko szkoły, odbywają się po popołudniowych zajęciach, a przed zabawą podawany jest lekki posiłek. Imprezy wieczorne odbywają się w godzinach od 18 do 19. Do zabaw należą m.in.: quizy, wspólne oglądanie filmu, dyskoteka, karaoke, szkolny teatr.

 

Cennik 2020:

Co obejmuje cena pakietu:

Długość pobytu

Cena

 • 20 lekcji (60 minut X 20)
 • Zakwaterowanie i pełne wyżywienie
 • Ciepły lunch w szkole (pon. – pt.)
 • 5 zajęć popołudniowych
 • 2 wieczorne zajęcia
 • 1 całodniowa wycieczka w sobotę, poza Dublin
 • Wejściówki
 • Bilety komunikacji miejskiej
 • Transfer lotniskowy w Irlandii

1 tydzień

835 €

2 tygodnie

1495 €

3 tygodnie

2135 €

4 tygodnie

2775 €

5 tygodnie

3445 €

6 tygodni

4105 €

Do ceny pakietu doliczyć trzeba bilet lotniczy.

Odbiór z lotniska w cenie, jest przewidziany dla lotów w godzinach 9 – 22:00

Kontakt:
Poniedziałek – Piątek: 10:00 – 17:30
22 754 0000
530 108 101