Opinie wyjazdów na praktyki zawodowe ERASMUS PLUS

Odbyłam praktyki w Irlandii jako kucharka. Niesamowite przeżycie.
Dzień zaczęłam o 7 rano od pysznego śniadania, która robiła nam nasza pani u której mieszkałam z koleżanką.
Od 9 do 16 byłam na praktykach, gdzie nauczyłam się nowych przepisów tamtejszych pyszności.
Trafiłam na wspaniałych ludzi, bardzo wyrozumiałych cierpliwych, miłych i kochanych. Nawet uczyłam ich języka polskiego.
W wolnym czasie zwiedzałam miasto a w weekendy zwiedziliśmy zamki, klify i wiele innych godnych uwagi miejsc.
Wyjeżdżając tam, bałam się a okazało się, że nie potrzebnie. Bardzo polecam takie wyjazdy.

Natalia

Chciałam wam opowiedzieć swoją przygodę w Irlandii.
Od razu jak przyleciałam przywitała mnie moja rodzinka u której mieszkam. Cudowni ludzie. Zabrali mnie na wycieczkę po Cork żebym zobaczyła gdzie co jest i sama dojeżdżała na praktyki. Po pokazaniu miasta zabrali mnie do domu.
Następnego dnia jechałam na praktyki. Poznałam moja szefowa która okazał się być bardzo miła i pomocna. Wytłumaczyła mi wszystko pokazała co i jak mam robić.
Na początku z moim angielskim było średnio rozumiałam ale nie umiałam odpowiadać ale po tygodniu już śmiało wszystko mówiłam.
Mogłam robić różne rzeczy: byłam dopuszczana do klientek żeby je uczesać oraz farbować, poznałam różne techniki farbowania oraz strzyżenia które mogłam tu wypróbować.
Najbardziej się obawiałam mojego języka ale on okazał się najmniejszym problemem. Mieliśmy również zorganizowane wycieczki które były bardzo dużym przeżyciem.  
Cały ten wyjazd nauczył mnie samodzielności oraz radzenia sobie z emocjami, co również zainspirowało mnie żeby moc w przyszłości tu powrócić! A i jeszcze dodam ze nasze opiekunki które z nami tu pojechały są przecudowne dbały o nas jak o własne dzieci. Sprawdzały czy u nas wszystko w porządku dzwoniły i były na każde nasze zawołanie, tłumaczyły ze mamy się niczego nie bać i razem damy radę! Z całego serca polecam! 

Martyna

Wyjazd do Irlandii z projektu Erasmus+ jest najlepszym doświadczeniem które można sobie wymarzyć.
Całe miasto Cork jest cudowne, jest tutaj mnóstwo rzeczy które warto zobaczyć.
Praktyki pokazały mi jak wygląda tutejsze fryzjerstwo i wykazać się swoimi umiejętnościami które mamy nabyte z Polski.
Najlepsze co nas tutaj spotkało jest nasza rodzina, która dba o nas jak o własne dzieci.
Cały wyjazd nauczył mnie dojrzałości i radzenia sobie z emocjami podczas rozmowy w języku angielskim, co również zainspirowało mnie do dalszej nauki aby móc w przyszłości tutaj powrócić, ponieważ całe miasto jak i ludzie są tutaj cudowni. Z całego serca polecam!

Karolina Chudaś

 

Po powrocie z wyjazdu, nabrałem pewności siebie i wiary w moje możliwości. Codzienna praktyka w firmie Włoskiej, pozwoliła mi poznać nowe rzeczy związane z moim zawodem oraz ćwiczyć język angielski, trochę też liznąć języka włoskiego. Mieszkałem z rodziną włoską, u której było bardzo miło i rodzinnie. Jedzenie było bardzo dobre, a miasto w którym mieszkałem było piękne. Uważam, że wyjazd na takie praktyki zawodowe za granicą, jest bardzo ważnym i fajnym przeżyciem i dlatego polecam go każdemu.

Mirek Zakopiański

Dzięki tym praktykom wiele się nauczyłam: o pracy, innych kulturach i o języku obcym. Poznałam ciekawych ludzi z różnych krajów, nie tylko z Hiszpanii, z którymi wciąż jestem w kontakcie. Teraz wiem, jak ważna jest nauka języka obcego, bo dzięki niemu mogłam się dogadać z różnymi ludźmi i dowiedzieć ciekawych rzeczy o innych krajach. Miejsce zamieszkania było fajne, w domu rodziny goszczącej było wszystko czego potrzebowałam, a posiłki były na prawdę smaczne! Wycieczki zorganizowane dla naszej grupy były bardzo ciekawe, mam nadzieję że kiedyś jeszcze raz odwiedzę te miejsca. Dzięki praktykom nauczyłam się samodzielności i otwartości, nabrałam rozpędu do pracy i nauki języka!

Joasia Markowska

Praktyki zawodowe były cennym doświadczeniem, gdzie nauczyłem się wielu nowych rzeczy i uczyłem się angielskiego. Razem z grupą zwiedziliśmy dużo nowych i ciekawych miejsc w Irlandii. Miasto, w którym mieszkaliśmy, było całkiem inne od naszych i przez to bardzo ciekawe. Miejsce zakwaterowania spełniało wszystkie moje oczekiwania. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w praktykach zawodowych.

Krzysztof Banasik

Raport z dnia praktyki zawodowej w Irlandii:

Dzień zaczynam pobudką o 7:30. Rodzina, u której mieszkam robi pyszne śniadanie, po którym idę na autobus do pracy. Praktyki mam od 9:30 do 17:30 w biurze turystycznym, w centrum Dublina. Czas w pracy mija szybko i fajnie, bo mam sympatycznego kierownika, który codziennie ze mną rozmawia, dzięki czemu ćwiczę mój angielski. Po pracy jadę do rodziny irlandzkiej u której mieszkam, na obiad. Popołudniami spotykam się na mieście ze znajomymi z technikum albo zostaję w domu, rozmawiamy i oglądamy telewizję z gospodarzami. W soboty mamy wycieczki.

Kasia Matuszczak

Odbyłam praktyki zawodowe w Irlandii, w ośrodku agroturystycznym. Praca była ciekawa. Dzięki niej nauczyłam się samodzielności. Codziennie dojeżdżałam autobusem do pracy, w której rozmawiałam po angielsku. Pierwsze dni były trudne, ale szybko się okazało, że szef i inni pracownicy byli bardzo mili. Mieszkanie z Irlandczykami było najciekawszym doświadczeniem całego wyjazdu. Codziennie wieczorem jedliśmy razem obiad i rozmawialiśmy. Ogólnie wyjazd do Irlandii był bardzo ciekawy, zwiedziłam wiele miejsc z naszą grupą, jak klify, zamki i muzea.

Basia Zakrzewska